گریتینگ-فلزی

گریتینگ فلزی

گریتینگ فلزی

تجهیز صنعت خرید و فروش انواع آهن آلات ساختمانی از قبیل تیرآهن و هاش،ورق،نبشی،ناودانی،میلگرد،مش و رابیتس،چهارپهلو،ریل، پروفیل،قوطی،با متریال فولادی، استنلس استیل، آلومنیمی،مسی و آلیاژی و …..

گریتینگ فلزی1

گریتینگ فلزی چیست

گریتینگ تولید شده به وسیله ی تسمه های فولادی و پانچ دستی را معمولا گریتینگ دست ساز فولادی یا گریتینگ فلزی می نامند.

البته این نوع گریتینگ را با استفاده از خطوط نیمه اتوماتیک و اتوماتیک نیز تولید می کنند.

این قطعه گریتینگی از مقاومت و استحکام نسبتاً بالایی برخوردار هست.

گریتینگ فلزی ، خود به زیر شاخه های گریتینگ دست ساز ، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک ( الکتروفورج ) تقسیم می شود.

گریتینگ فلزی بیشترین نوع گریتینگ است ، که در صنعت ایران کاربرد دارد.چرا که بیشترین نوع فلز مورد استفاده در گریتینگ  ST37 می باشد که با توجه به شرایط آب و هوای ایران باعث استفاده بیشتر از آن شده است.

کاربرد گریتینگ فلزی

این نوع گریتینگ که به نام گریتینگ گالوانیزه و یا فولادی دست ساز شناخته می شود ، بیشترین کاربرد را در صنعت پتروشیمی و نفت دارد که برای سازه های فولادی و یا مخازن استفاده می گردد.

همچنین گاهی پیش می آید بنا بر نیاز مشتری جنس گریتینگ فلزی از نوع فولاد ck45 انتخاب می شود.

گریتینگ کف پوش سازه فلزی

جهت پوشش کف سازه های فلزی ( والک وی Walk Way ) که علاوه بر اطمینان و مقاومت ، باعث عبور نور و هوا در بین طبقات می شود.

همچنین اندازه چشمه های گریتینگ به نحوی انتخاب شده که از افتادن ابزار اپراتور به طبقه زیرین جلوگیری می کند. درواقع کف سازه فلزی مربوطه با گریتینگ ( شبکه های فولادی ) فرش می شود.

از این نوع گریتینگ برای ساخت راه پله (کف پله) و پاگرد سازه، استراکچر، پلت فرم، ساختمان های صنعتی و تأسیساتی ، نیروگاه و سازه های پتروشیمی و پالایشگاه ها نیز استفاده می شود که با توجه به شرایط کاری و محیط ، آبکاری گالوانیزه گرم می شوند و یا از نوع استنلس استیل یا فایبرگلاس انتخاب می شوند.

روش تولیدگریتینگ فلزی

بدین صورت می باشد که ابتدا تسمه های گریتینگ را به وسیله قالب مخصوص پانچ کاری می کنند و پس از مونتاژ رابط ( تسمه، نیم تسمه یا میلگرد ) با آنها ، روی میز و فیکسچر مخصوص خال جوش شده و در نهایت با استفاده از روش جوشکاری co2 جوشکاری نهایی می شوند.

گریتینگ های تولیدی را پس از تمیزکاری و سنگ زنی، توسط وان گالوانیزه گرم ، با ضخامت روکش حدود 80 میکرون آبکاری می کرده و در نهایت نیز مجدد تمیزکاری و بسته بندی می شوند.

انواع گریتینگ فلزی

گریتینگهای  تسمه در تسمه

گریتینگهای تسمه در نیم تسمه

گریتینگهای تسمه در میلگرد

گریتینگهای تسمه در چهار پهلوی تابیده‌ شده

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.